• GOOMBAY DANCE

    Zespół Goombay Dance Band powstał pod koniec lat 70. w Hamburgu z inicjatywy wokalisty Olivera Bendta. Jego muzyka to egzotyczna mieszanka karaibskich, słonecznych rytmów i radosnych tekstów. Zanim powstał Goombay Dance Band Oliver Bendt przez trzy lata mieszkał na karaibskiej wyspie St. Lucia, gdzie poznał kulturę i mentalność tamtejszych ludzi i postanowił podarować trochę wyspiarskiej radości Europejczykom. W efekcie powstała grupa Goombay Dance Band, której nazwa pochodzi od niewielkiej zatoczki Goombay w pobliżu St. Lucii.
    Zespół podbił europejskie listy przebojów hitem "Sun of Jamaica". Również kolejne single - "Aloha oe", "Seven Tears" i "Eldorado" - cieszyły się uznaniem słuchaczy (w 1982 roku piosenka "Seven Tears" podbiła brytyjską listę przebojów). Wydawnictwa Goombay Dance Band zyskały trzykrotnie status platynowej płyty i dwanaście razy złotej.

    Chociaż największe sukcesy Goombay Dance Band święcił na przełomie lat 70. i 80., to w roku 1995 przypomniał o sobie albumem "Caribbean Beach Party", który w Niemczech ukazał się pod tytułem "Island of Dreams".


stat4u